Naše práce

Realizované PROJEKTY
/ 01

Rekonstrukce bytu v Krči

/ 02

Rekonstrukce bytu v Karlíně

/ 03

Kuchyně České Budějovice

/ 04

Realizace koupelen

/ 05

Rekonstrukce koupelny

/ 03

Rekonstrukce chalupy v Životicích

Rekonstrukce chalupy v Životicích Objekt se nachází v centru (náves) obce Životice. Stáří stavby se odhaduje 150 -300let. Stavba prošla dvěmi velkými rekonstrukcemi. První byla rekonstrukce v roce 1931. Při níž došlo k navýšení objektu cca o 1,5m. Navýšení bylo provedeno navýšením krovu na pozednicových zdech a dozděním štítu. Právě v podkroví se dochovalo datum 1931 na navýšeném zdivu, které již není kamenné jako 1NP stavby, ale zděné z pálených i nepálených cihel. Z této doby pochází i přístavba stodoly. Druhá rekonstrukce byla provedena v 70. letech. Tuto rekonstrukci prozrazují použité technologie a materiály. Dům byl omítnut břízolitem, sokl obložen kabřincem, Střecha pokryta betonovou taškou a podlahy ve většině místností přebetonovány. Z této doby pochází i oplocení nebo okrasná zídka kolem terasy. Taktéž ocelové zárubně a dveřní křídla jsou ze 70let. Architektonické řešení - kompozice tvarového řešení, materiálové a barevné řešení. Tvarově i výškově se dům nemění. Změna bude provedena jen ve fasádě a ve vnitřní dispozici. Také bude dům modernizován zavedením nových rozvodů vody a kanalizace nebo novým způsobem vytápění. Na fasádě se změna projeví zejména osekáním břízolitových omítek. Ty budou nahrazeny podle nalezeného stavu zdiva. Při esteticky dobrém stavu zdiva může být kamenná i cihelná fasáda ponechána režná, také může být barevně sjednocena vápenným nátěrem nebo při nevyhovujícím stavu bude zdivo opět omítnuto vápenno-cementovou omítkou. Prvky ponechané dlouho bez údržby budou na fasádě i střeše také opraveny, nově natřeny nebo vyměněny ( okapy, lišty, dřevěné prvky). Vnitřní dispozice nebude výrazně měněna. Z dnešní vstupní verandy vznikne zaslepením vstupních dveří koupelna s toaletou. Vedlejší vstup do domu z terasy se stane hlavním vstupem. Bývalý chlév bude spojen novým otvorem s kuchyní a po jeho úpravě vznikne nová ložnice. Opěrná zeď u terasy bude posunuta a terasa cca o 1m rozšířena. Cílem zásahů do objektu rozhodně není zničit génia loci stavby. Provedené stavební zásahy a stavební úpravy budou jen ty nejnutnější. Není záměrem přebudovat stavbu na rodinný dům s moderním komfortem. Klient je obeznámen s budoucím nižším standardem objektu. Jde přeci jenom o rekreační objekt – chalupu. Proto třeba nedojde k zateplování fasády a stropů.
/ 04

RD Mnichovice

V realizaci
/ 01

Novostavba RD Zbraslav

/ 02

Novostavba RD BUŠ

/ 03

RD Dublovice

Navrhuje se
/ 01

Altán Středokluky

/ 02

Rekonverze zahradního ateliéru Statenice

Studie se zabývá konverzí stávajícího objektu zahradního pasířského atelieru na dvě nezávislé apartmánové jednotky. Objekt navazuje na dům investora. součástí apartmánů je i zahradní posezení. Studie byla zpracována ve dvou variantách.
varianta 1 - Apartmány jsou stavebně odděleny od domu investora. Obě jednotky jsou řešeny identicky, koupelny jsou propojeny saunou. Klidová zóna s dvoulůžkem je oddělena od hlavního obytného prostoru polopříčkou. Servisní technická místnost je přístupná z domu majitele.
varianta 2 - apartmány jsou stavebně odděleny od domu investora. Obě jednotky jsou řešeny identicky. Kuchyňka je oddělena od hlavního pobytového prostoru. Sauna s odpočinkovou místností a ochlazením jsou situovány v zahradě

/ 03

Školka

/ 04

Víkendový dům Mělník

Ostatní
/ 01

Worskhop s dětmi- stavby na kuří noze

/ 02

PODCHOD ZLÍN - soutěž

PODCHOD ZLÍN - soutěž Studie: 2011 Místo: Zlín - náměstí Práce Autor: Ondřej Pšenčík, Róbert Semančík, Lukáš Šťastný, Jan Vlček ​ ​ ​​Naší snahou je v maximální možné míře zpřístupnit náměstí Práce a zjednodušit podmínky pro jeho nové utváření. Návrh prostoru náměstí nedominuje, ale pouze humanizuje jeden z jeho hlavních pěších uzlů. Navrhované řešení de facto podchod pocitově odstraňuje a vchod i východ umisťuje do jedné úrovně. Z jedné strany podchod ústí do zelené relaxační a informační zóny, která je propojena se zastávkou MHD u Tržnice, druhá část vede do předprostoru továrního areálu. Vytváří z místa, které bylo dříve vnímáno pouze jako tranzitní, příjemný prostor s městotvornými prvky (malé obchůdky, kavárna „coffe to go“, posezení na travnatých terasách či schodech). V podchodu je proveden světlík, který zprostředkovává procházejícímu kontakt s vnějším světem, s denním světlem, počasím. Zároveň tento prvek vytváří hranici mezi prostorem náměstí Práce a továrním areálem, které se v podchodu setkávají.

Líbí se Vám naše práce?

Neváhejte nás kontaktovat